تصویر قسمت “شر” مغز/ بخش “شر” مغز قاتلان کشف شد

یک عصب شناس آلمانی موفق به کشف قسمتی از مغز شد که “شر” در مغز قاتلان، نژادپرست‌ها و سارقان در این بخش از مغز پنهان شده است.

دکتر گرهارد روت دانشمندان آلمانی اهل برمن اظهار داشت که تکه شر در لوب مرکزی مغز قرار دارد و در تصاویر گرفته شده توسط اشعه ایکس شبیه یک توده تاریک به نظر می‌رسد.

وی پس از سال‌ها تحقیق روی مجرمان متهم شده برای دولت آلمان به این کشف دست یافته است.

اسکن‌های مغزی مورد مطالعه توسط دکتر روت نشان می‌دهد که این تکه که به رفتار شر مرتبط می‌شود در جلوی مغز وجود دارد

وی اظهار داشت: ما به افراد متهم و مجرم فیلم‌های کوتاهی نشان دادیم و سپس امواج مغزی آنها را اندازه گیری کردیم. هروقت که آنها صحنه‌های خشونت بار را می‌دیدند، هیچ احساسی از خود نشان نمی‌دادند و آن بخش از مغز که شفقت و اندوه رخ می‌دهد، هیچ اتفاقی رخ نمی‌داد.

وی اظهار داشت: این توده تاریک در قسمت جلویی مغز در تمام اسکن‌های مربوط به مجرمان خشن مشاهده می‌شود.

این تحقیقات وی را به این نتیجه رساند که برخی از مجرمان تمایل ژنتیکی به خشونت دارند. وقتی که اسکن مغزی این افراد را نگاه می‌کنید، تقریباً همیشه در قسمت پایینی پیشانی کمبودهایی مشاهده می‌شود. در برخی از موارد نیز افراد در نتیجه یک تومور و یا یک جراحت و یا در نتیجه یک عمل جراحی برای برداشتن تومور در همین منطقه مجرم می‌شوند.

وی یادآور شد: گاهی هم برخی نقایص فیزیولوژیکی به علت وجود مواد خاصی چون سروتونین در پیش مغز موجب بروز چنین حالتی در افراد می‌‌شود، اما بی تردید شر در همین قسمت از مغز شکل گرفته و پنهان می‌شود. این فرآیند اتوماتیک نیست و مغز می‌تواند تمایلات خشونت آمیز را خنثی کند اما کارکرد و چگونگی آن مشخص نیست.

این متخصص اعصاب آلمانی یادآور شد: وقتی که به مغز افراد جوان نگاه می‌کنیم و رشد ناهنجاری‌ها را در قسمت پیشانی پایین مغز مشاهده می‌کنم، می‌توانم بگویم که ممکن است با احتمال 66 درصد این فرد تبدیل به یک بزه کار شود. تشخیص این نقطه رفتار ضد اجتماعی در سنین پایین ساده است.

دکتر روت با اشاره به اینکه هیچ دو جنایتکاری شبیه هم نیستند، جنایتکاران را به سه گروه برای هدف جستجوی شر تقسیم کرد و گفت: گروه اول از نظر فیزیولوژی سالم هستند و در محیطی بزرگ شده‌اند که ضرب و شتم، سرقت و قتل بدون اشکال است.

گروه دوم افرادی هستند که از نظر ذهنی دچار اختلال هستند و دنیا را به مثابه تهدیدی برای خود در نظر می‌گیرند. با یک نگاه و حرکت نادرست این فرد منفجر شده و به یک قاتل تبدیل می‌شود.

گروه سوم جامعه ستیزهای خالص هستند که هیتلر و استالین به این دسته تعلق دارند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + دو =